Miejsce, gdzie sport łączy się z medycyną, a medycyna ze sportem.

Aktywność fizyczna jest jednym z głównych czynników warunkujących nasze zdrowie. Prawidłowe zaplanowanie ruchu przynosi największe korzyści dla zdrowia. Jest nieskończenie wiele form ruchu, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

My, jako profesjonaliści – lekarze, trenerzy, fizjoterapeuci mamy wpływ na wybory naszych klientów/pacjentów, zatem potrzebna jest nam szeroka interdyscyplinarna wiedza na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.

W trakcie 2. Kongresu Exercise is Medicine najlepsi eksperci podzielą się z nami swoją wiedzą. Pokażemy, jak różne formy ruchu wpływają na zdrowie, jak planować treningi, jak wypisywać ruch na receptę

Eksperci powiedzą nam również jak motywować ludzi do zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, oraz jak ruch wpływa na zdrowie psychiczne.

Będzie też trochę ciekawostek z zakresu ruchu np. jak biegu górskie i ultramaratony wpływają na układ sercowo- naczyniowy, czy płetwonurkowanie to sport dla wszystkich?

Jak zwykle w trakcie Kongresu chcemy przekazać jak najwięcej wiedzy praktycznej – w trakcie konwencji fitnessu medycznego. To wydarzenie nie tylko dla trenerów, lekarz też może skorzystać z tej wiedzy – dzięki temu chętniej będziemy przepisywali naszym pacjentom ruch na receptę.

Jeżeli ktoś będzie chciał wiedzieć więcej – w niedzielę 20.10.2019 roku odbędą się warsztaty z niektórych zagadnień poruszanych na Kongresie. Zajęcia w mniejszych grupach sprzyjają swobodniejszej wymianie wiedzy i doświadczeń.

Zapraszamy!!!

EIM TEAM